ישראל ללא פלסטיק

 
 

מה אנחנו עושים

 

25

ניקיונות חופים

GettyImages-612269120-cropped.jpg

9K +

קילו של אשפה שנאספה

900+

מתנדבים

colors&logos-resize-04.png

ניקיונות חופים

אנחנו עורכים ניקיונות חודשיים בתל אביב, בחיפה ובקרוב בירושלים במטרה למנוע מכמה שיותר פסולת מלהגיע למקורות המים שלנו. בדקו את עמוד האירועים שלנו כדי למצוא ניקיון שקרוב אליכם.

colors&logos-resize-03.png

העלאת מודעות

זיהום פלסטיק הוא מסוכן לכוכב שלנו ולאלו המיישבים אותו – כולל בני אדם. דרך עמודי המדיה החברתית שלנו, קמפיינים ציבוריים ואירועים חינוכיים אנחנו מביאים את המודעות לזיהום פלסטיק ואת הפתרונות לציבור!

colors&logos-resize-02.png

קידום אלטרנטיבות

מציאת אלטרנטיבות ללא פלסטיק עלולה להיות קשה בישראל, לכן אנחנו עובדים עם עסקים וארגונים מקומיים על מנת למצוא ולקדם פתרונות ברי קיימא, ידידותיים לסביבה וללא פלסטיק.

 

על ישראל ללא פלסטיק

ישראל ללא פלסטיק היא תנועה שהתחילה מצורך אמיתי למודעות ומאישה אחת שמאמינה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת לעזור לסביבה בדרך זו או אחרת.

 

זיהום פלסטיק מסתנן לכל פינה בכוכב הלכת שלנו בקצב מדאיג. ייצרנו יותר פלסטיק בעשר השנים האחרונות ממה שייצרנו בכל המאה הקודמת. יצרנו מספיק פסולת כדי למלא ארבעה הרי אוורסט. אנחנו זורקים את הכמות המקבילה של משאית אשפה מלאה אחת לתוך האוקיינוסים שלנו בכל רגע - שיעור שצפוי להכפיל את עצמו עד שנת 2050, אם לא מוקדם יותר.

יהיו לנו אוקיינוסים שמלאים ביותר פלסטיק מדגים והגיע הזמן להגיד לכך מספיק.

אנחנו אומרים – אל תתייאשו. בעוד בעיית זיהום הפלסטיק צריכה להיבחן מזוויות רבות, כל אחד מאיתנו יכול להיות חלק מהפתרון. זה מסתכם בשני דברים פשוטים:

 

1. צמצום הפסולת שלנו על ידי סירוב לחמשת המזהמים החד פעמיים הגדולים ביותר: כוסות, קשיות, בקבוקים, מכסים, שקיות, צלחות וסכו"ם.

 

2. איסוף אשפה. זאת לא בהכרח חייבת להיות הפסולת שלכם ואתם לא חייבים לבזבז את כל היום בלנקות, אבל הרמת כמה חתיכות פסולת פה ושם היא צעד לקראת שינוי!  כולנו מהווים דוגמא לחיקוי לאנשים שמסביבנו!

אנו, בישראל ללא פלסטיק, שואפים לחנך ולעורר מוטיבציה והשראה באנשים להפוך למודל לחיקוי לטובת כדור הארץ. בנוסף, אנחנו רוצים לעזור לעסקים לבחור באפשרויות בנות קיימא ולהפחית את הפלסטיק שלהם, וכל סוג פסולת אחרת,  ככל שניתן.

אם אתם מעוניינים להתנדב, לשתף פעולה, לארח ניקיון, או שפשוט יש לכם רעיון בשבילנו או לחילופין אתם בעלי עסק מקומי המציע פתרונות ברי קיימא – צור איתנו קשר!

 

תודה על שמצאתם את הדף שלנו וברוכים הבאים לתנועת ישראל ללא פלסטיק.

תעקבו אחרינו באינסטגרם! 
plasticfree.israel
 

אל תשכחו לעקוב אחרי עמוד הפייסבוק שלנו!

 Plastic Free Israel